Magamról

Saját fotó
A Delphi Egyesület 2009 tavaszán jött létre. Legfontosabb céljai között szerepel képzések tartása, nevelési programok szervezése: a gyermekeknek és fiataloknak képzéseket, tréningeket, személyiségfejlesztő foglalkozásokat (kommunikációfejlesztés, konfliktuskezelés, pályairányítás stb.), szabadidős tevékenységeket, táborokat, a minőségi életstílussal kapcsolatos ismereteket, felvilágosító programokat, prevenciós tevékenységeket, tanulmányi versenyeket; a pedagógusoknak képzéseket, tréningeket, olyan foglalkozásokat, melyek a tanulók és önmaguk jobb megismerését teszik lehetővé, hatékonyabbá téve az iskolákban zajló oktatási-nevelési munkát, megelőzve a pedagógusokat gyakran fenyegető kiégést; a szülőknek olyan képzéseket, tréningeket, előadásokat, melyek révén javulhat a szülő-gyermek kapcsolat, fejlődik a családon belüli kommunikáció, harmonikusabb lesz a család működése.

2012. július 18., szerda

Egészség játszva tábor - másodszor


A székelyudvarhelyi Delphi Egyesület idén is megszervezte Egészség játszva táborát, melyre 2012. július 11-14. között került sor. A helyszínt ezúttal Székelyvarság biztosította a 35 résztvevő diáknak, illetve az 5 felnőttnek, akik a programok irányításáért, vezetéséért feleltek.
A résztvevők többsége visszatérő vendége a tábornak: úgy tűnik, a fiatalok idén sem akartak lemaradni az egészséges életmódot népszerűsítő táborról, ahol nemcsak a helyes táplálkozással kapcsolatosan szerezhettek ismereteket, hanem lehetőségük nyílt a sportolásra, a szabadban való játszásra, különböző kézműves foglalkozásokon való részvételre, a közös élményekre. 
Minden nap sípszó hívta reggeli tornára a táborozó fiatalokat, majd a reggelit követően fociedzésen vehettek részt, melyet közös játék követett: különböző történetek (kómába esett hangyákról, lehúzatlan vécékről) teremtettek keretet a kergetőzésre, a fogócskázásra. De volt ügyességi verseny is, ahol a két egymással szembenálló csapat azon versengett, ki tudja hamarabb kiüríteni az ellenfél pillepalackjából a vizet.

Egyik délután kirándulásra indultunk: felkerestük a Csorgókő vízesést. Bár sokat kellett gyalogolni, megérte a fáradozást. A célhoz érve lenyűgözve álltunk a csodaszép látványt nyújtó vízesésnél. A merészebbek a vízesés alá is bemerészkedtek, legalább egy fénykép erejéig. 
A kézműves műhelyek többmindenre teremtettek lehetőséget: a résztvevők készíthettek filcből gyűrűt, díszt karkötőre, hajcsatra, ajándékdobozra. A bútorfestés során könyvjelzőket, kis ládikókat tehettek egyedivé különböző mintákkal. De lehetett gyöngyöt fűzni: fa-gyöngyökből karkötőt, nyakláncot, kásagyöngyökből állatkákat (rókát, teknőst, delfint, katicabogarat). 
A szervezők gondoskodtak olyan feladatról is, mely a tábor egész időtartamára kihívást jelentett a fiatalok számára: megadott társukat kellett valamire rávegyék: volt, aki a Micimackót kellett elénekeltesse, volt, aki arra kellett rávegye kis barátját, hogy átöleljen egy fát, vagy visszatartsa lélegzetét 10 másodpercig. A tábor zárásakor került sor e játék eredményhirdetésére. A legügyesebb játékos 8 cédulát gyűjtött össze, így ő nyerte el a verseny fődíját.
De este sem kellett unatkozniuk a táborozóknak: közösségépítő játékokon vehettek részt, fejleszthették összpontosítási képességüket, megtapasztalhatták a közös játék izgalmát. 
Egyik este mackószelídítésre kértük a gyerekeket: a tábor területén elrejtőzött plüss-állatokat kellett megtalálniuk és megszelídíteniük. Természetesen mindenki felelős azért az állatért, amit megszelídített, így a megtalált állatokat hazavitték, hogy otthon is gondot viseljenek rájuk.
Ugyancsak az esti programok színesítését szolgálta a tábortűz, melyet a szabadban főzött bográcsos vacsora előzött meg. 
Utolsó este került sor a tábori kvízre, ahol az egészséges életmóddal kapcsolatos kérdésekre kellett választ adniuk a csapatoknak, bizonyítva, hogy felkészültek a témából. A sikeres szereplésért a legjobban teljesítő csapat gyerekpezsgőben részesült. És hogy kiadhassák magukból a verseny okozta esetleges feszültségeket, bulit tartottunk, ahol a táborozók kiengedhették a gőzt.
A tábor utolsó napján a kézműves műhelyekben mindenki az elkezdett munkák befejezésére összpontosított, így az elkészült munkákból készült kiállítás igazán gazdagra sikerült. Nagy öröm volt látni, hogy a sok közös játék, sport és szabadidős tevékenység mellett ilyen nagyszerű alkotások elkészítésére is szakítottak időt a gyermekek. 
Köszönjük Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának a tábor megszervezéséhez nyújtott támogatást!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

free counters

Rendszeres olvasók