2011. november 16-án a székelyudvarhelyi D3 Studió nagyterme megelevenedett: délután 5 órától került megrendezésre második alkalommal az Éljünk jobban Székelyudvarhelyen! elnevezésű vetélkedő. Nemcsak a vetélkedőre benevezett diákok népesítették be a termet, hanem az őket biztató szurkolócsapatok is.
A versenyre Székelyudvarhely 7 középiskolájából, valamint egy székelykeresztúri iskolából neveztek be háromfős csapatok:
Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium
Bányai János Műszaki Szakközépiskola
Benedek Elek Pedagógiai Líceum
Eötvös József Szakközépiskola
Kós Károly Szakközépiskola
Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
Palló Imre Művészeti Szakközépiskola
Tamási Áron Gimnázium
A vetélkedőt megelőzően a diákok előadásokat hallhattak különböző témákról:
- Mit tehetünk, hogy jól működő emberi kapcsolataink legyenek? (Varga Andrea)
- Lépések az életminőségünk javításáért (Simó Melinda)
- Táplálkozási zavarok serdülőkorban (Kacsó Kati)
- Félelem és szorongás (László Laura)
- Anyaszerepben gyermekfejjel (Lőrincz Csilla)
A vetélkedőre való benevezés feltétele egy max. 5 perces, a boldogság témakörét körüljáró kisfilm elkészítése volt, melyek a vetélkedőn is levetítésre kerültek.
A versenyre való készülődést megkönnyítette, hogy a szervezők összeállítottak egy kis füzetet, melybe belefoglalták az előadások anyagát.
Arra is lehetőségük nyílt a diákoknak, hogy a füzetben szereplő témákat kiscsoportban megvitassák, a felmerült kérdéseiket megfogalmazzák, és választ kérjenek rá a füzetet összeállító szervezőktől.
A verseny során a szervezők különböző kérdéstípusok segítségével igyekeztek megállapítani, ki a legfelkészültebb a verseny anyagából: voltak feleletválasztós tesztkérdések, többszintes kérdések, kijelentések, melyeknek igaz vagy hamis voltát kellett megállapítani. A legizgalmasabb kérdéstípusnak azonban a villámkérdések bizonyultak, hiszen ez esetben csak egy csapatnak adatott meg a válaszadás lehetősége – annak, aki a leggyorsabban nyomta meg jelzőszerkezet gombját.
A három főből álló zsűrinek (Szabó Attila, Fülöp-Pál Éva és Fincziski Andrea) nehéz dolga volt a döntés meghozatalában, hiszen a benevező csapatok mindegyike jól felkészült a témákból. A kisfilmek megtekintése pedig arról tanúskodott, hogy a diákok nemcsak az információk megtanulásában és felhasználásában jeleskedtek, hanem a különböző ötletek kreatív megfilmesítésében is.
A végső döntés meghozatalakor nagyon szoros küzdelem alakult ki, a győztes csapatokat mindössze fél pont-egy pont különbség választotta el egymástól.
Természetesen a résztvevő diákok mindannyian nyertesnek tekinthetők, hiszen nagyon sokat tanulhattak a versenyből, barátságokat köthettek más iskola diákjaival, megtapasztalhatták a nemes versengést. Lehetőségük nyílt megtapasztalni a közös munka csapatépítő erejét, személyiségformáló hatását is.
A verseny nyertesének tekinthetők azok a fiatalok is, akik nézőként szurkolták végig a versenyt. És hogy számukra is legyen lehetőség a megmérettetésre, a verseny szünetében a nézők is játszhattak: a versennyel kapcsolatos kérdéseket kellett megválaszolniuk, és két helyes válasz esetén széfet nyithattak, melyben különböző nyeremények rejlettek.
A rendezvény fő támogatója Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, további támogatók:
A rendezvény fő támogatója Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, további támogatók:
- Delphi Egyesület
- Modern Üzleti Tudományok Főiskolája
- Más Rádió
- Septimia
- Hanga Üzlet
- G Café
- Herkules Üzlet
- Bagolyvár Könyvesbolt
- Tomcsa Sándor Színház
- Infopress
- Grácia Étterem
- Oriente Pizzéria
- Harmónia Cukrászda
- Lehel Kürtősház
- Relax Club Mozi
Köszönjük támogatóinknak a segítséget!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése