Magamról

Saját fotó
A Delphi Egyesület 2009 tavaszán jött létre. Legfontosabb céljai között szerepel képzések tartása, nevelési programok szervezése: a gyermekeknek és fiataloknak képzéseket, tréningeket, személyiségfejlesztő foglalkozásokat (kommunikációfejlesztés, konfliktuskezelés, pályairányítás stb.), szabadidős tevékenységeket, táborokat, a minőségi életstílussal kapcsolatos ismereteket, felvilágosító programokat, prevenciós tevékenységeket, tanulmányi versenyeket; a pedagógusoknak képzéseket, tréningeket, olyan foglalkozásokat, melyek a tanulók és önmaguk jobb megismerését teszik lehetővé, hatékonyabbá téve az iskolákban zajló oktatási-nevelési munkát, megelőzve a pedagógusokat gyakran fenyegető kiégést; a szülőknek olyan képzéseket, tréningeket, előadásokat, melyek révén javulhat a szülő-gyermek kapcsolat, fejlődik a családon belüli kommunikáció, harmonikusabb lesz a család működése.

2014. szeptember 7., vasárnap

VII. Fiatal Pedagógusok Fóruma



Egy új tanévkezdés elengedhetetlenül kihívás elé állít diákot, szülőt, pedagógust egyaránt. Természetesen más-más jellegű „erőpróbát” jelent az iskolakezdés a különböző életkorú diákok, az őket iskolába készítő szülők, valamint a tanulókat a tanintézményben váró pedagógusok számára.
A diákok közül egyesek a szabadidő rövidülését fájlalják, mások a rájuk váró kemény munkától, a vizsgahelyzetektől, vagy éppen az új közösségbe való beilleszkedés nehézségeitől tartanak. Ám legtöbbjük számára ott van a találkozás öröme, az osztálytársakkal való újbóli együttlét jutalmazó volta, az „iskolásnak lenni” büszkesége.
Sok szó esik ilyenkor a szülők nehézségeiről is: az iskolakezdéshez szükséges anyagi eszközök megvásárlása, a gyermekek ruhatárának felújítása őket is próba elé állítja.
Kevés szó esik viszont ilyenkor a pedagógusokról. Pedig számukra is komoly megmérettetést jelent az iskolakezdés: a legújabb követelményeknek megfelelő munkatervek elkészítése, a sokszor értelmetlennek tűnő papírmunka, a naplók, ellenőrzők kitöltése, kapcsolat kiépítése az új osztályokkal, a diákok érdektelenségének frusztráló volta, az anyagi eszközök hiánya stb.
A tanári munka különösen sokat követel az embertől: a pedagógusok munkájuk során elkerülhetetlenül stresszes helyzetekbe ütköznek. A stressz helyes kezelése olyan képesség, melyet minden tanárnak el kell sajátítania. Ehhez nyújt segítséget a VII. Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fóruma, mely idén a Színezd újra! A stresszel való megküzdés, a kiégés megelőzése címmel kerül megszervezésre.
A korábbi években megismert szervezők (Kacsó Kati, László Laura, Lőrincz Csilla, Szalay Zsuzsanna, Varga Andrea) vezetésével zajló program gazdag kínálattal várja az érdeklődőket:
A résztvevők az előadások révén betekintést nyerhetnek a stressz okaiba, megnyilvánulási módjaiba, valamint az elhúzódó stressz nyomán kialakuló kiégés témakörébe. A műhelymunkák alatt azokkal a készségekkel és megközelítésekkel ismerkedhetnek, amelyek segítenek a stressz csökkentésében. A szervezők célja, hogy a pedagógusok személyre szabott technikákkal „szerelkezzenek fel” annak érdekében, hogy megszabaduljanak a stressz kellemetlen fizikai és lelki tüneteitől, és elkerüljék a kiégést, a pályaelhagyást.
A több éve működő, nagy népszerűségnek örvendő program Hargita Megye Tanácsának támogatásával működik.
A rendezvényre szeptember 26-27. között sor, az ivói Irgó Panzióban.
Bővebb információ és jelentkezési lap a delphiegyesuletudvarhely@gmail.com e-mail címen kapható. 

A rendezvény programja: 



Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fóruma
2014. szeptember 26-27.
Ivó, Irgó Panzió


Péntek
 2014. szeptember 26.



15.00-15.45
Regisztráció
16.00-16.30
Megnyitó
17.00-20.00
Jégtörés pedafórum-módra
Portyára, pedagógusok!
20.00-21.00
Vacsora
21.30-
Mi jöhet még a portya után? 
A zsákmány szemrevételezése






Szombat
2014. szeptember 27.



8.00-8.30
Rendhagyó reggeli torna Lukács Leventével
9.00-10.00
Reggeli
10.00-12.00
Műhelymunka 2 csoportban
Töltőre, pedagógusok!
Csoportvezetők:
·        Kacsó Kati – Szalay Zsuzsanna
·        Varga Andrea – László Laura
12.30-13.15
Előadás
László Laura: Stressz? Kezelés? Stresszkezelés!
13.30-14.30
Ebéd
15.00-16.00
Előadások:
Lőrincz Csilla: Színezd újra! A kiégés megelőzése
dr. Váradi István: A kiégés fizikai tünetei
17.00-
Visszajelzés, oklevelek átadása, zárás








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

free counters

Rendszeres olvasók