Magamról

Saját fotó
A Delphi Egyesület 2009 tavaszán jött létre. Legfontosabb céljai között szerepel képzések tartása, nevelési programok szervezése: a gyermekeknek és fiataloknak képzéseket, tréningeket, személyiségfejlesztő foglalkozásokat (kommunikációfejlesztés, konfliktuskezelés, pályairányítás stb.), szabadidős tevékenységeket, táborokat, a minőségi életstílussal kapcsolatos ismereteket, felvilágosító programokat, prevenciós tevékenységeket, tanulmányi versenyeket; a pedagógusoknak képzéseket, tréningeket, olyan foglalkozásokat, melyek a tanulók és önmaguk jobb megismerését teszik lehetővé, hatékonyabbá téve az iskolákban zajló oktatási-nevelési munkát, megelőzve a pedagógusokat gyakran fenyegető kiégést; a szülőknek olyan képzéseket, tréningeket, előadásokat, melyek révén javulhat a szülő-gyermek kapcsolat, fejlődik a családon belüli kommunikáció, harmonikusabb lesz a család működése.

2013. november 22., péntek

Vetélkedővel ért véget az Éljünk jobban Székelyudvarhelyen!

Vetélkedővel ért véget a Delphi Egyesület projektje, mely tizenéves diákok iskolán kívüli nevelését tűzte ki célul. 

Előadások, beszélgetések révén akarták felhívni az egyesület munkatársai a város középiskolásainak figyelmét a fiatalokat érintő veszélyekre. A projektbe bekapcsolódott a város mindenik középiskolája, de Székelykeresztúrról és Zetelakáról is neveztek be: 
A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium csapata

A Bányai János Műszaki Szakközépiskola csapata

A Benedek Elek Pedagógiai Líceum csapata

A zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Középiskola csapata

Az Eötvös József Szakközépiskola csapata

A Kós Károly Szakközépiskola csapata

A Marin Preda Líceum csapata

A székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium csapata

A Palló Imre Művészeti Szakközépiskola csapata

A Tamási Áron Gimnázium csapata

A székelykeresztúri Zeyk Domokos Technológiai Líceum csapata

A Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával megvalósult program során több téma is megvitatásra került: az emberkereskedelem, a közösségi oldalak árnyoldala, a dohányzás káros hatásai, a fiatalkorú bűnözés, a családon belüli erőszak. De a résztvevők megismerkedhettek a vereségmentes konfliktusmegoldás módszerével, és ahhoz is ötleteket kaptak, hogyan tanulhatnak hatékonyabban. 
A téma kreatív feldolgozását, újszerű módon való megközelítését igényelte a projektbe bekapcsolódott diákoktól az egyesület felhívása, hogy az elhangzott témák illusztrálására egy-egy fényképet készítsenek. E fotók elkészítése volt a benevezési feltétel a november 20-án megtartott versenyre. A háromfős csapatok különböző kérdések mentén mérték össze felkészültségüket, figyelmességüket, helyzetfelismerő képességüket.
Varga Andrea, a vetélkedő vezetője

A versenyzők által elkészített képeket, valamint a csapatoknak a verseny során mutatott teljesítményét egy háromtagú zsűri értékelte (Szabó Attila, Fülöp-Pál Éva, Sánduly Cecilia Irma). 


A zsűri elismeréssel méltatta a diákok lelkesedését, a versenybe befektetett energiájukat, és kiemelte, hogy függetlenül az elért sorrendtől minden résztvevő a projekt nyertesének tekinthető. 

A versenyen különdíjjal jutalmazták a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium diákjait, a harmadik helyen a Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, a második helyen a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tanulói álltak, az első helyezést pedig a Benedek Elek Pedagógiai Líceum tanulói vehették át. 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

free counters

Rendszeres olvasók