Magamról

Saját fotó
A Delphi Egyesület 2009 tavaszán jött létre. Legfontosabb céljai között szerepel képzések tartása, nevelési programok szervezése: a gyermekeknek és fiataloknak képzéseket, tréningeket, személyiségfejlesztő foglalkozásokat (kommunikációfejlesztés, konfliktuskezelés, pályairányítás stb.), szabadidős tevékenységeket, táborokat, a minőségi életstílussal kapcsolatos ismereteket, felvilágosító programokat, prevenciós tevékenységeket, tanulmányi versenyeket; a pedagógusoknak képzéseket, tréningeket, olyan foglalkozásokat, melyek a tanulók és önmaguk jobb megismerését teszik lehetővé, hatékonyabbá téve az iskolákban zajló oktatási-nevelési munkát, megelőzve a pedagógusokat gyakran fenyegető kiégést; a szülőknek olyan képzéseket, tréningeket, előadásokat, melyek révén javulhat a szülő-gyermek kapcsolat, fejlődik a családon belüli kommunikáció, harmonikusabb lesz a család működése.

2012. szeptember 17., hétfő

V. Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fóruma




Szeptember utolsó hétvégéje tartalmasnak ígérkezik a környék fiatal pedagógusai számára: előadás, műhelyfoglalkozások, csapatépítő játékok, tábortűz melletti esti beszélgetések nyújtanak keretet a nehezen kezelhető gyermek témakörének körbejárásához. Mindez az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fórumán, melynek helyszíne ezúttal az ivói Irgó Panzió.
A rendezvény szeptember 28-án, pénteken délután 4 órakor veszi kezdetét: a megnyitót követően jégtörő, ismerkedő játékok kínálnak egyedi élményt a résztvevőknek, hogy ráhangolódjanak a kétnapi közös munkára. Ezt követően Gergely István (Tiszti) előadását hallgathatják meg a nehezen kezelhető gyermekről.
A vacsorát követően új helyszínen folytatódik a program: a tábortűz nyújt majd hangulatos keretet nemcsak a nehezen kezelhető gyermekekkel kapcsolatos tapasztalatok megosztására, hanem a kötetlen beszélgetésekre, valamint a későbbi együttműködések megalapozására is.
A szombati nap a hagyományosnak számító reggeli tornával indul, majd egy csoportdinamikai játékra kerül sor, hogy szórakoztató, de egyben emlékezetes formában tekinthessenek be a résztvevők a csoporttá alakulás folyamatába (csoportvezetők: Kacsó Kati, László Laura, Lőrincz Csilla, Szalay Zsuzsanna, Varga Andrea).
Szombat délután a korábbi pedafórum résztvevői számára már ismerős előadó-páros – Pap Adolf és Balázs Réka – osztja meg velünk gondolatait a nehezen kezelhető gyermekekről. Végül a képzési hétvége zárásaként a résztvevők kiértékelik az elmúlt két napot, és átveszik okleveleiket.
A rendezvény szervezői és társszervezői: a Delphi Egyesület, Hargita Megye Tanácsa, valamint a Hargita Megyei Nevelési és Tanácsadói Erőforrás Központ.


Jelentkezési lap a laura@netter.ro e-mail-címről igényelhető

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

free counters

Rendszeres olvasók