Magamról

Saját fotó
A Delphi Egyesület 2009 tavaszán jött létre. Legfontosabb céljai között szerepel képzések tartása, nevelési programok szervezése: a gyermekeknek és fiataloknak képzéseket, tréningeket, személyiségfejlesztő foglalkozásokat (kommunikációfejlesztés, konfliktuskezelés, pályairányítás stb.), szabadidős tevékenységeket, táborokat, a minőségi életstílussal kapcsolatos ismereteket, felvilágosító programokat, prevenciós tevékenységeket, tanulmányi versenyeket; a pedagógusoknak képzéseket, tréningeket, olyan foglalkozásokat, melyek a tanulók és önmaguk jobb megismerését teszik lehetővé, hatékonyabbá téve az iskolákban zajló oktatási-nevelési munkát, megelőzve a pedagógusokat gyakran fenyegető kiégést; a szülőknek olyan képzéseket, tréningeket, előadásokat, melyek révén javulhat a szülő-gyermek kapcsolat, fejlődik a családon belüli kommunikáció, harmonikusabb lesz a család működése.

2011. november 20., vasárnap

II. Éljünk jobban Székelyudvarhelyen!


2011. november 16-án a székelyudvarhelyi D3 Studió nagyterme megelevenedett: délután 5 órától került megrendezésre második alkalommal az Éljünk jobban Székelyudvarhelyen! elnevezésű vetélkedő. Nemcsak a vetélkedőre benevezett diákok népesítették be a termet, hanem az őket biztató szurkolócsapatok is.
A versenyre Székelyudvarhely 7 középiskolájából, valamint egy székelykeresztúri iskolából neveztek be háromfős csapatok: 
Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium

 Bányai János Műszaki Szakközépiskola

 Benedek Elek Pedagógiai Líceum

 Eötvös József Szakközépiskola

 Kós Károly Szakközépiskola

 Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr

Palló Imre Művészeti Szakközépiskola

 Tamási Áron Gimnázium

A vetélkedőt megelőzően a diákok előadásokat hallhattak különböző témákról:
-          Mit tehetünk, hogy jól működő emberi kapcsolataink legyenek? (Varga Andrea)
-          Lépések az életminőségünk javításáért (Simó Melinda)
-          Táplálkozási zavarok serdülőkorban (Kacsó Kati)
-          Félelem és szorongás (László Laura)
-          Anyaszerepben gyermekfejjel (Lőrincz Csilla)
A vetélkedőre való benevezés feltétele egy max. 5 perces, a boldogság témakörét körüljáró kisfilm elkészítése volt, melyek a vetélkedőn is levetítésre kerültek.

A versenyre való készülődést megkönnyítette, hogy a szervezők összeállítottak egy kis füzetet, melybe belefoglalták az előadások anyagát.
Arra is lehetőségük nyílt a diákoknak, hogy a füzetben szereplő témákat kiscsoportban megvitassák, a felmerült kérdéseiket megfogalmazzák, és választ kérjenek rá a füzetet összeállító szervezőktől. 
A verseny során a szervezők különböző kérdéstípusok segítségével igyekeztek megállapítani, ki a legfelkészültebb a verseny anyagából: voltak feleletválasztós tesztkérdések, többszintes kérdések, kijelentések, melyeknek igaz vagy hamis voltát kellett megállapítani. A legizgalmasabb kérdéstípusnak azonban a villámkérdések bizonyultak, hiszen ez esetben csak egy csapatnak adatott meg a válaszadás lehetősége – annak, aki a leggyorsabban nyomta meg jelzőszerkezet gombját.
A három főből álló zsűrinek (Szabó Attila, Fülöp-Pál Éva és Fincziski Andrea) nehéz dolga volt a döntés meghozatalában, hiszen a benevező csapatok mindegyike jól felkészült a témákból. A kisfilmek megtekintése pedig arról tanúskodott, hogy a diákok nemcsak az információk megtanulásában és felhasználásában jeleskedtek, hanem a különböző ötletek kreatív megfilmesítésében is.
A végső döntés meghozatalakor nagyon szoros küzdelem alakult ki, a győztes csapatokat mindössze fél pont-egy pont különbség választotta el egymástól.
Természetesen a résztvevő diákok mindannyian nyertesnek tekinthetők, hiszen nagyon sokat tanulhattak a versenyből, barátságokat köthettek más iskola diákjaival, megtapasztalhatták a nemes versengést. Lehetőségük nyílt megtapasztalni a közös munka csapatépítő erejét, személyiségformáló hatását is.
A verseny nyertesének tekinthetők azok a fiatalok is, akik nézőként szurkolták végig a versenyt. És hogy számukra is legyen lehetőség a megmérettetésre, a verseny szünetében a nézők is játszhattak: a versennyel kapcsolatos kérdéseket kellett megválaszolniuk, és két helyes válasz esetén széfet nyithattak, melyben különböző nyeremények rejlettek.
A rendezvény fő támogatója Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, további támogatók:

  • Delphi Egyesület
  • Modern Üzleti Tudományok Főiskolája
  • Más Rádió
  • Septimia
  • Hanga Üzlet
  • G Café
  • Herkules Üzlet
  • Bagolyvár Könyvesbolt
  • Tomcsa Sándor Színház
  • Infopress
  • Grácia Étterem
  • Oriente Pizzéria
  • Harmónia Cukrászda
  • Lehel Kürtősház
  • Relax Club Mozi 
Köszönjük támogatóinknak a segítséget!

2011. november 2., szerda

Újból lesz Éljünk jobban Székelyudvarhelyen! vetélkedő


A székelyudvarhelyi Delphi Egyesület Éljünk jobban Székelyudvarhelyen! elnevezésű projektje másodszor szólítja meg a város középiskolás diákjait, hogy rendhagyó módon hívja fel figyelmüket az életminőségüket befolyásoló tényezőkre, és rávilágítson, hogyan tudják felvértezni magukat a különböző veszélyek ellen. Az egyesület nem titkolt célja, hogy az egészséges életmód témakörébe tartozó előadás-sorozata révén olyan ismereteket osszon meg a fiatal korosztállyal, melyekről sokszor nagyon eltérő információk érik a fiatalokat. Előadásokat hallhatnak majd a táplálkozási rendellenességekről, a fogyókúrák hatásairól, a félelemről és a szorongásról, a felelősségteljes szexuális életről, a jól működő emberi kapcsolatok ismertetőjegyeiről, a lelki egészséget befolyásoló különböző tényezőkről, az életminőségünket javító lépésekről, a boldogságról stb.
Ugyanakkor az is célunk közé tartozik, hogy aktívan vonjuk be a fiatalokat az életük alakításába, és a témákkal való foglalkozásba: olyan bemutatók készítésére buzdítjuk őket, melyek a korosztályukat képező fiatalokat célozzák meg, ismertetve velük a pozitív gondolkodásmód előnyeit; tippeket adva társaiknak arra vonatkozóan, hogyan tudnak felülkerekedni a mindennapok szürkeségén, hogyan lehetnek boldogok. Ezáltal fejlődik a gyerekek kreativitása, és megtapasztalhatják azt is, hogy képesek aktívan hozzájárulni a jobb élethez, az egészséges életmód népszerűsítéséhez.
A projekt második részét egy vetélkedő képezi, melyre 2011. november 16-án délután 5 órától kerül sor a Stúdió Mozi nagytermében. A vetélkedő jó alkalom arra, hogy a különböző középiskolákban tanuló diákok összemérjék nemcsak a témák feldolgozása során nyert ismereteiket, hanem találékonyságukat, talpraesettségüket is.
A vetélkedő fő támogatója Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, a rendezvény sikeres megvalósításához, a részt vevő diákok díjazásához pedig további támogatók is csatlakoztak.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt a vetélkedőre, a Stúdió Mozi nagytermébe!

2011. szeptember 13., kedd

A IV. Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fórumának programja

Udvarhelyszéki Fiatal Pedagógusok Fóruma
2011. szeptember 23-24.
Homoródfürdő, Sopárkút Panzió


Péntek:
2011. szeptember 23.

14.00-15.45     Regisztráció, asztalitenisz (helyszín: Sopárkút Panzió)
16.00-17.00     Megnyitó (helyszín: Sopárkút Panzió)
17.15-20.00     Rendhagyó természetismeret-óra Pálfalvi Pál biológus irányításával
                        Csapatépítés (Kacsó Kati, László Laura, Lőrincz Csilla, Szalay Zsuzsanna, Varga Andrea)
20.15-21.00     Vacsora – Homoród Szálló
21.15               Tábortűz, buli, zsíros kenyér

Szombat
2011. szeptember 24.

08.00-8.45       Rendhagyó reggeli torna
09.00-10.00     Reggeli – Sopárkút Panzió
10.15-12.15     Előadás (helyszín: Homoród Szálló)
                        Birizló Szabó Irén: Hogyan bánjunk szülőkkel?
12.15-12.30     Kávészünet
12.30-14.00     Workshopok (két helyszínen)
                        Homoród Szálló – Birizló Szabó Irén & Tóthné Kocsis Edit
                        Sopárkút Panzió – Gleviczky Marianna & Bogdán Evelin
14.15-15.15     Ebéd – Homoród Szálló
15.30-17.30     Workshopok (két helyszínen)
                        Homoród Szálló – Birizló Szabó Irén & Tóthné Kocsis Edit
                        Sopárkút Panzió – Gleviczky Marianna & Bogdán Evelin
17.30-17.45     Szünet
17.45-18.00     Előadás (Sopárkút Panzió)
                        Darabont program, Legendatérképek (Fazakas Szabolcs)
18.00-18.30     Zárás 




2011. június 28., kedd

Véget ért az Egészség játszva tábor



2011. június 22-26. között Homoródfürdőn zajlott az Egészség játszva tábor a székelyudvarhelyi Delphi Egyesület szervezésében.
Amint a tábor címéből is kiderül, a program fő pillérét az egészséges életmóddal való játékos ismerkedés képezte, de emellett természetesen nagyon változatos tevékenységekre is sor került. Az egészséges életmóddal kapcsolatos alapvető tudnivalókat a szervezők egy kis füzetecskében foglalták össze, melyet minden résztvevő gyerek kézhez kapott a tábor első napján. Olvashattak itt az egészséges táplálkozásról, a testmozgás fontosságáról, a férfivá/nővé érésről, de megismerkedhettek a helyi legendákkal is. A füzet utolsó oldala egy űrlap volt, ahová mindenki feljegyezhette a táborral kapcsolatos élményeit, hogy később könnyebben előhívhatóak legyenek a táborral kapcsolatos emlékek.

A gyerekek napközben különböző kézműves foglalkozásokon gyakorolhatták kézügyességüket, próbálhatták ki kitartásukat, kamatoztathatták kreativitásukat: betekinthettek a bútorfestés rejtelmeibe, miközben könyvjelzőt készítettek maguknak, megcsodálhatták a bogozás vagy a szalmafonás titkait, vagy egymással versengve fűzhettek karkötőt vagy kisállatkákat.


Minden nap volt fociedzés, de lehetett tollasozni, társasjátékozni is. A túrázások során a tábor környékét ismerhették meg alaposabban a gyermekek, de lehetőség nyílt a lovaglás kipróbálására is. A résztvevők kaptak egy kreativitás-feladatot is: csapatokba sorolva kellett megadott alapanyagokból alkotniuk. Sok ötletes alkotás készült: volt csapat, amelyik malmot készített, egy másik csapat futballpályát, megmintázták a Balu-parkot, de készült cirkusz és bohócfej is.
 Esténként az énekléstől volt hangos a tábor: a már ismert énekek mellé is újakat tanultunk. Az ismerkedést és a jó hangulatot különböző közösségi játékok segítették, az esti bújócska pedig egy kis izgalmat lopott a tábor életébe.


Újabb csapatba sorolás után a gyerekek kiscsoportokban mérhették össze tudásukat: a tábori kvíz tartalmazott kérdéseket az egészséges életmóddal kapcsolatosan, de voltak logikai kérdések, vagy beugratós kérdések is. A válaszok értékelése arról győzte meg a szervezőket, hogy a gyermekek sikeresen elsajátították az egészséges életmóddal kapcsolatos alapvető tudnivalókat, hiszen minden csapat nagyon jól szerepelt a kvízversenyben.
A résztvevőktől kapott visszajelzések arról tanúskodnak, hogy a gyermekek jól érezték magukat, és a tábornak is sikerült elérnie kitűzött célját. A tizenéves fiatalok játékosan, interaktív módon sajátították el az egészségük szempontjából fontos ismereteket, megtapasztalhatták a közösségi életet, a nemes versengést, alkalmuk nyílt kreativitásuk kibontakoztatására, önbizalmuk növelésére.
Köszönet a tábor megvalósításához nyújtott támogatásért Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának, a Depovit Gyógyszertárnak, a Delphi Egyesületnek és munkatársainak: László Laurának, Lőrincz Csillának, Varga Andreának; Jenei Csabának, a Roseal 1999-es focicsapat edzőjének; valamint Somodi Erzsébetnek a tábor lebonyolításához nyújtott segítségért. Köszönjük a Visus Kulturális Egyesületnek, hogy a tábor idejére rendelkezésünkre bocsátotta Székelyföld legendatérképét!


További képek a táborról:
https://picasaweb.google.com/117112456829081132864/EgeszsegJatszvaTabor

Cikkek a táborról:
http://hnepe.files.wordpress.com/2011/06/11062905.pdf
http://uh.ro/itthon/ifjusag/6853-egeszseg-jatszva-tabort-tartottak-gyerekeknek
http://www.pluszportal.ro/web/index.php?option=com_content&task=view&id=27376&Itemid=29


2011. június 6., hétfő

Egészség játszva tábor

A székelyudvarhelyi Delphi Egyesület tábort szervez 10-14 éves gyermekek számára 2011. június 22-26. között. Az Egészség játszva elnevezésű táborunk célja kellemes és hasznos szabadidős tevékenységet biztosítani 40 székelyudvarhelyi gyermek számára. 
Olyan tábort szeretnénk kínálni a fiatalok számára, mely lehetőséget teremt számukra a szabadban történő kikapcsolódásra, a közösségi élet megtapasztalására, a nemes versengésre, az egészséges életmóddal kapcsolatos alapvető tudnivalókkal való ismerkedésre, a kiegyensúlyozott önértékelés kialakítására. Célunk, hogy játékosan, interaktív módon juttassunk el hozzájuk olyan ismereteket, melyek fontosak egészségük szempontjából. Fontosnak tartjuk felhívni a tizenéves fiatalok figyelmét, hogy testileg is, lelkileg is egészségesen éljenek, kerüljék az önromboló magatartásokat.
free counters

Rendszeres olvasók